Rola wyprawki podczas pobytu dziecka w żłobku

Rola wyprawki podczas pobytu dziecka w żłobku

11 sierpnia, 2015 Wyłączono przez Paweł

Podobnie jak dzieci w wieku szkolnym, maluchy uczęszczające do żłobków muszą mieć przygotowaną pewną wyprawkę, dzięki której będą w stanie uczestniczyć we wszystkich zajęciach i aktywnościach zapewnianych przez daną placówkę razem ze swoimi rówieśnikami. Warto zwrócić uwagę na to, co powinna zawierać wyprawka dziecka już wcześniej – różne żłobki mogą mieć wobec tego odmienne wymagania, oferując część własnych sprzętów, pozostawiając resztę prywatnemu wyborowi dzieci i ich rodziców. Klub malucha, wraz ze swoim ciekawym i zróżnicowanym planem zajęć, wymaga zatem od swoich podopiecznych przyniesienia konkretnych przedmiotów osobistych.

Co musi posiadać dziecko odwiedzające klub malucha?

Podstawowym, istotnym elementem wyposażenia malucha są ubranka na zmianę. To oczywiste, że małe dzieci mają tendencję do brudzenia swojej odzieży, dlatego zawsze warto mieć w pogotowiu kilka koszulek, spodenek czy par bielizny na zmianę. Niezbędna może być także paczka pieluch i mokrych chusteczek, wymagana przez klub malucha z dość jasnych pobudek – jego podopieczni to bardzo małe dzieci, dlatego nie każde z nich będzie w stanie prawidłowo korzystać z ubikacji. Dla innych czynności higienicznych będzie z kolei ważna własna szczoteczka i pasta do zębów. Warto zadbać także, aby podczas posiłków dziecko dysponowało własnym kubeczkiem lub butelką. Ostatnia kwestia to przedmioty związane z komfortem malca, a mianowicie smoczek oraz ulubiona przytulanka lub inna zabawka.

Dlaczego kompletna wyprawka dla dziecka jest tak istotna?

Dostęp do własnej wyprawki dla każdego dziecka jest ważny z licznych powodów. Przede wszystkim są to kwestie higieniczne dotyczące ubrań, naczyń czy pieluch, które nie mogą być dla maluchów wspólne. Co więcej, szkrab, który ze swojego domu wziął część ulubionych gadżetów i zabawek, z pewnością o wiele łatwiej przyzwyczai się do swojego nowego środowiska wśród rówieśników – zapewnią mu one bardzo istotne poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas pierwszych dni pobytu w danym żłobku.