Kiedy warto jest udać się do zaufanego mechanika?

Kiedy warto jest udać się do zaufanego mechanika?

7 sierpnia, 2016 Wyłączono przez Paweł

Z mechanikiem jest trochę tak, jak z lekarzem. Nigdy do końca nie jesteśmy pewni, czy prawidłowo lekarz nas leczy, jak również tego, czy mechanik dobrze naprawi nam samochód. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku musimy wierzyć na słowo, ponieważ mamy w tej materii zbyt małe kwalifikacje. Niestety sprawdzoną osobę znajdziemy metodą prób i błędów. Często się zdarza tak, że z drobnymi usterkami zgłaszamy się do mechanika, którego po prostu mamy najbliżej. Są jednak takie awarie, z którymi naprawdę warto jest pojechać do zaufanej osoby.

Jak wygląda naprawa silnika?

Jeśli zdarzy się nam awaria silnika, to z jego naprawą powinniśmy udać się do osoby zaufanej. Awarie silników są oczywiście różne. Do najczęstszych przyczyn zaliczyć możemy:

  • pękniętą uszczelkę pod głowicą,
  • zapieczone lub zatkane wtryskiwacze,
  • urwane popychacze,
  • rozregulowane zawory.

Naprawa silników wymaga od mechanika tego, aby znał się na różnego rodzaju silnikach i rozumiał, jakie są między nimi różnice.

Czym może skutkować błędna diagnoza?

Naprawa silników, w których zdiagnozowano nieprawidłowo usterkę, zazwyczaj generuje duże koszty. W dużej mierze dlatego, że mechanik nie przyzna się nam do błędu, tylko najprawdopodobniej będzie starał się nam wmówić, że usterek było więcej niż jedna. Większość z nas, nie ma jak tego zweryfikować. W innym przypadku błędna diagnoza może usunąć na przykład tylko jedną z dwóch lub kilku usterek, Motor przez chwilę będzie funkcjonował, ale kolejna awaria może doszczętnie go zniszczyć.