Czy na skupie złomu można zarobić?

Czy na skupie złomu można zarobić?

17 lipca, 2016 Wyłączono przez Paweł

Skupy złomu to punkty, na które się od czasu do czasu natykamy. Powszechnie kojarzą się one z miejscem, do którego najniższe warstwy społeczne, oddają znaleziony złom. Czy na skupie złomu faktycznie można zarobić? Zarówno z punktu widzenia prowadzącego skup złomu, jak i zwykłego człowieka, warto sobie odpowiedzieć na te pytania.

Jakie mamy skupy złomu?

Jak się okazuje, skup złomu Miliomet nie jest to tylko i wyłącznie jedna kategoria. Skupy złomu możemy podzielić na:

  • skup złomu żelaznego: w którym skupuje się głównie żelazo oraz jego stopy, czyli stal,
  • skupy metali kolorowych,
  • skupy, na których możemy oddać jednakowo złom żelazny, jaki metale kolorowe,

Z punktu widzenia osoby prowadzącej skup, inwestycja jest całkiem opłacalny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że metale zarówno żelazne, jak i kolorowe, są to surowce wtórne. Z punktu widzenia zwykłego człowieka, do skupu opłaca się natomiast oddawać metale kolorowe, których wbrew pozorom w naszym otoczeniu może być dość sporo.

Jakie metale warto oddawać na skup złomu?

Żeby wyjaśnić wszystko, należy oczywiście podkreślić, że oddając od czasu do czasu trochę kolorowego złomu, bardzo dużych pieniędzy nie zarobimy, ale próbując odzyskać niektóre metale z rzeczy, które na co dzień wrzucamy, możemy czasami dość znacząco dorobić sobie do kieszonkowego. Najlepiej oddawać jest oczywiście metale szlachetne, czyli takie jak złoto (katalizatory, elektronika) lub platynę (platynę znajdziemy w dużej ilości między innymi w starym katalizatorze). Z innych cennych metali na pewno oddać warto miedź, którą znajdziemy każdym silniku elektrycznym.