Jak zacząć grać na giełdzie?

Jak zacząć grać na giełdzie?

13 marca, 2019 Wyłączono przez Paweł

Najczęstszym błędem jaki popełniają osoby decydujące się na rozpoczęcie gry na giełdzie to fakt, iż robią to nie posiadając odpowiedniej wiedzy na temat jej funkcjonowania. Niestety często kończy się to utratą środków finansowych. Dlatego zanim zdecydujemy się na grę na giełdzie najpierw zdobyć należy odpowiednią wiedzę.

Literatura i szkolenia


Jak już wspomniano zanim rozpocznie się grę na giełdzie zdobyć należy wiedzę na temat jej funkcjonowania. Na rynku wydawniczym dostępnych jest wiele pozycji przeznaczonych dla początkujących graczy na giełdzie. Można z nich zdobyć konkretną wiedzę. Dodatkowo warto jest skorzystać z wielu szkoleń dotyczących funkcjonowania giełdy. Na początek najważniejsze jest przynajmniej poznanie analiz, jakimi należy kierować się grając na giełdzie.

Odpowiednie podejście


Grać na giełdzie można generalnie stosując jedno z dwóch podejść. Mowa tu o analizie technicznej oraz analizie fundamentalnej. Jeśli chcielibyśmy odpowiedzieć na pytanie jak zacząć grać na giełdzie to trzeba powiedzieć, że zacząć należy od poznania właśnie tych dwóch analiz. Analiza techniczna polega przede wszystkim na dokładnej analizie różnego rodzaju giełdowych wykresów, a następnie prognozowanie na ich podstawie kursów akcji. Analiza fundamentalna polega natomiast na prognozowaniu przyszłych kursów akcji na podstawie bieżącej kondycji gospodarczej w danych branżach. Skuteczna gra na giełdzie wymaga przynajmniej dogłębnego poznania tych analiz i wybór dla siebie tej najodpowiedniejszej.

Giełda nie jest wcale taka starsza jak czasem ją opisują. Jednak, aby na niej grać należy się do tego odpowiednio przygotować.