Jak prawidłowo zadbać o łóżko?

Jak prawidłowo zadbać o łóżko?

31 lipca, 2011 Wyłączono przez Paweł

Większość ludzi stara się dbać o porządek w swoim domu – z całkowicie zrozumiałych powodów. Czyste i zadbane mieszkanie ma bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie oraz komfort życia, dlatego warto jest poświęcić kilka godzin tygodniowo, aby pozbyć się nieznośnego kurzu i plam z naszych mebli. Bardzo ważnym, a niestety często zapominanym elementem wyposażenia domu są łóżka Warszawa. Spędzamy w nich znaczną część doby, dlatego dbanie o higienę naszego posłania powinno być priorytetem.

Czyszczenie łóżka krok po kroku

Czyszczenie łóżka Warszawa, a dokładniej znajdującego się na nim materaca oraz pościeli jest dość męczącym procesem. Rzadko myje się te elementy bezpośrednio – nakłada się na nie natomiast poszwy lub prześcieradła, aby odizolować je od brudu. Te należy w miarę często wymieniać i prać, aby pozostały świeże i pachnące. W każdym razie, okazjonalnie przetarcie ich mokrą ścierką nie wydaje się złym pomysłem. O ile nie mamy zamiaru wdychać pyłu i roztoczy, powinniśmy regularnie odkurzać również ramę łóżka.

Dlaczego warto dbać o higienę sypialni?

Z pewnością każdy z nas słyszał dość drastyczne historie, w których stare materace zamieniały się w wylęgarnie dla pluskiew lub karaluchów. Chociaż tego typu opowieści są z reguły przekoloryzowane, to długotrwałe zaniedbywanie swojego łóżka i jego otoczenia nieuchronnie prowadzi to wprowadzenia go w prawdziwie opłakany stan. W skrajnych przypadkach może pojawić się także grzyb i pleśń, dlatego warto jest od czasu do czasu przeprowadzić gruntowne porządki w swojej sypialni.