Kiedy soczewki mogą zaszkodzić?

Kiedy soczewki mogą zaszkodzić?

4 września, 2011 Wyłączono przez Paweł

Soczewki kontaktowe nie są już dzisiaj żadną nowością dla nikogo. W większości galerii handlowych można je kupić w specjalnych automatach na pary lub w tradycyjnych drogeriach. Każdy może kupić sobie soczewki bez konieczności wizyty u lekarza. Nie powinno się jednak tego robić, ponieważ niewłaściwie dopasowane soczewki mogą wyrządzić sporo złego.

Ryzyko noszenia niedopasowanych soczewek

Jeśli moc soczewek Avaira lub innych będzie niewłaściwa, może zdarzyć się, że pojawią się bóle głowy, a nawet mdłości. Źle funkcjonuje się przy takim samopoczuciu. Poza tym, jest to niezwykle męczące też dla samych oczu. Konieczne jest idealne dopasowanie mocy soczewek Avaira i każdych innych, jak również ich wielkości i średnicy. Każdy z nas jest inny, a producenci oferują kilka różnych rozmiarów soczewek.

Bolesność oka i drażliwość

Jeśli soczewki będą niskiej jakości i nie będą zawierały w swoim składzie wystarczającej ilości wody, bardzo prawdopodobne jest, że pojawią się bóle oka, zaczerwienienie i pieczenie. Może też wkraść się stan zapalny, ponieważ oko podrażnia się powierzchnią zbyt suchej soczewki kontaktowej. Nigdy nie należy wybierać soczewek z uwagi na ich bardzo niską cenę, ponieważ wysokiej jakości, nowoczesne materiały muszą mieć swoją cenę, aby mogły we właściwy sposób chronić oczy przed czynnikami zewnętrznymi.

Zapraszamy na https://coopervision.pl/.