Możliwość odtworzenia dowolnego elementu przez skan 3D

Możliwość odtworzenia dowolnego elementu przez skan 3D

31 marca, 2011 Wyłączono przez Paweł

Nowoczesne technologie, które pojawiają się w naszym życiu mają przede wszystkim służyć temu, aby ułatwić nam wykonywanie różnych zadań i ograniczyć nasz wysiłek. Poza tym, dzięki nim można tworzyć rzeczy, o jakich jeszcze do niedawna nam się nie śniło. Technologia druku 3D bardzo zmieniła życie współczesnego człowieka. Do niedawna była ona dostępna jedynie dla wojska i osób o wysokim statusie społecznym. Obecnie jednak w wielu miastach pojawiają się drukarnie 3d, jak Cubic Inch, które oferują takie możliwości wszystkim chętnym.

Na czym polega skanowanie 3D?

Aby móc odtworzyć jakiś element, należy posiadać jego model, lub przynajmniej rysunek techniczny. Nie zawsze jednak jest taka możliwość i wówczas sprawdza się skanowanie 3D. Na obiekt, który chce się skopiować, rzucane są linie niebieskiego światła. Dzięki temu, że linie te zniekształcają się na rzutowanym obiekcie, można bez problemu odtworzyć jego pełen kształt.

Jak wykonuje się wydruk po skanowaniu?

Wszystkie punkty przenoszone są oczywiście do komputera, w którym powstaje plik o konkretnym rozszerzeniu. Wówczas, można dokonać jego wydruku lub zastosować technologię inżynierii odwrotnej. W ten sposób najczęściej odtwarzane są różne elementy samochodów i elementy wykorzystywane w szeroko pojętej motoryzacji. Technologia jednak bardzo szybko się rozwija, a jej koszty stają się coraz niższe. Można więc śmiało stwierdzić, że za jakiś czas możliwości drukarek i skanerów 3D będą jeszcze większe i będą szeroko wykorzystywane w różnych branżach.