Czym różni się zielona herbata od innych napojów?

Czym różni się zielona herbata od innych napojów?

27 lipca, 2014 Wyłączono przez Paweł

Myśląc o zielonej herbacie, na pewno trzeba zwrócić uwagę na swoiste różnice w stosunku do innych napojów. Po pierwsze, należy uwzględnić różnice w stosunku do klasycznej czarnej herbaty, herbaty cejlońskiej oraz kawy. Zielona herbata jest napojem wielowymiarowym o wyjątkowym smaku i cudownych właściwościach prozdrowotnych. Warto spożywać ten napój w jak największych ilościach – może to być bowiem azjatycki sekret długowieczności!

Co dobrego zawiera zielona herbata?

Po pierwsze, o wiele mniejsze ilości kofeiny, niż w klasycznej herbacie czarnej. Prawdziwą mocą tego napoju nie jest jednak mniejsza czy większa zawartość kofeiny, a obecność dużych ilości flawonoidów, antyoksydantów oraz związków takich jak katechiny i teaniny.
Powyższe związki nie tylko oddziałują odprężająco ale i wpływają na korzystne działanie prozdrowotne, którym cechuje się zielona herbata Matcha oraz inne podobne napary.
W badaniach klinicznych udało się stwierdzić mniejszą zapadalność na raka jelita grubego i raka piersi u osób spożywających duże ilości zielonej herbaty. Oprócz tego wykazano, iż zielona herbata matcha spożywana regularnie ogranicza ryzyko występowania zaburzeń poznawczych w starszym wieku.

Zielona herbata odmładza!

Jest to całkowita prawda! Zielona herbata cechuje się wyjątkowym, prozdrowotnym działaniem. Bogactwo antyoksydantów sprawia, że jest to jeden z najzdrowszych napojów z którego na pewno nie można rezygnować. Regularne picie zielonej herbaty poprawia trawienie, stabilizuje funkcje układu nerwowego i działa regeneracyjnie na skórę.