Ach, co to był za ślub… Krótko o organizacji

Ach, co to był za ślub… Krótko o organizacji

17 listopada, 2015 Wyłączono przez Paweł

Wielka miłość, oświadczyny, radość i ekscytacja – to piękny początek dwojga zakochanych ludzi. Gdy po słynnym „tak” opadną emocje, przechodzimy do trudnego zadania, jakim jest zorganizowanie ślubu. Aby wszystko było tak jak sobie wymarzymy, najważniejsze jest szczegółowe jego zaplanowanie. Jak, kiedy? Najlepiej jak najszybciej. Organizacja ślubu na około 12 miesięcy przed planowaną datą to minimum, które da nam pewność, że wszystko będzie tak jak sobie wymarzyliśmy.

Od czego zacząć?

Zaczynamy od rozmowy z parą młodą. Dlaczego? Dlatego, że najważniejsze to ustalić, jaki ma to być ślub: cywilny czy konkordatowy. Jeśli w tej kwestii się zgodzimy, zastanówmy się nad datą. Dzień ślubu może być oczywiście przypadkowy, ale może być bardziej romantycznie: ślub w dzień rocznicy poznania, w dzień zaręczyn, w urodziny, święta? Możliwości jest sporo. Planując organizację ślubu wcześniej możemy sprawić, że wesele odbędzie się w dniu, który nie będzie dla nas przypadkowy. Trzeba też oczywiście dopasować wybraną przez nas datę do dni wolnych, świątecznych, urlopowych. Jeśli te kroki mamy za sobą, czas zająć się następnymi sprawami:

 1. Ustalamy budżet, jaki możemy przeznaczyć na ślub.
 2. Wybieramy lokalizację – kościół, USC, a także miejsce przyjęcia weselnego.
 3. Sporządzamy listę gości i wybieramy świadków.
 4. Szukamy wymarzonego zespołu lub osoby, która poprowadzi zabawę.
 5. Rezerwujemy fotografa i kamerzystę, którzy zapewnią nam profesjonalną pamiątkę.
 6. Zastanawiamy się, czym będziemy jechać do ślubu.
 7. Rozglądamy się za strojami weselnymi, obrączkami, kwiatami.
 8. Zamawiamy lub projektujemy sami zaproszenia.
 9. Rezerwujemy termin u fryzjera, kosmetyczki.
 10. Degustujemy torty, aby wybrać ten najsmaczniejszy – mniam!
 11. Organizować samemu, czy pozwolić sobie pomóc?

Jeśli wszystkie kroki są już za nami – zrelaksujmy się i cieszmy, organizacja ślubu już za nami. A jeżeli ilość spraw do załatwienia przerasta nasze możliwości, możemy skorzystać z usług agencji ślubnej czy konsultanta ślubnego. Profesjonaliści dbają o organizację ślubów na każdym ich etapie. Daje to pewność, że o niczym nie zapomnimy.