Kalendarze firmowe to dobry pomysł?

Kalendarze firmowe to dobry pomysł?

11 listopada, 2015 Wyłączono przez Paweł

Dobrej jakości i profesjonalnie wykonane kalendarze firmowe to gadżet reklamowy, w który powinna zainwestować każda firma, niezależnie od tego, czy jest to niewielkie rodzinne przedsiębiorstwo, czy ogromna korporacja z przedstawicielstwami w wielu krajach. Kalendarz jest uniwersalny – przydaje się każdemu. To nie tylko gadżet reklamowy. Warto pamiętać także o praktycznym wymiarze kalendarzy i szerokich możliwościach, jakie dają, w zakresie planowania obowiązków zawodowych.

Kalendarze firmowe – na jaki format się zdecydować?

Oferta w zakresie kalendarzy dla firm jest obecnie niezwykle szeroka. Niemal od ręki dostępne są kalendarze w rozmaitych formatach. Dużą popularnością cieszą się między innymi kalendarzyki kieszonkowe, które zawsze można mieć pod ręką. Ciekawym rozwiązaniem są także kalendarze biurkowe – niewielkie, z miejscem do notowania najważniejszych spraw, okazują się niezwykle pomocne przy planowaniu codziennych obowiązków zawodowych. Należy wspomnieć o jeszcze jednej grupie kalendarzy firmowych. Są to kalendarze ścienne. Mogą być podzielone na dwie lub trzy części. Taki format zyskuje coraz większą popularność – nie tylko z łatwością można wybiec w przyszłość, planując z takim kalendarzem kolejne zadania, lecz także można sięgnąć wstecz, a wszystko jest niezwykle czytelne i przejrzyste.

 

Kalendarze dla firm i ich zalety

Firmowe kalendarze mają wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorstw zamawia takie gadżety dla swoich pracowników i klientów. Kalendarz może być traktowany jako forma reklamy przedsiębiorstwa – raz wydrukowany kalendarz będzie nośnikiem reklamy przez cały kolejny rok. Stanowi także miły, praktyczny i stosunkowo tani upominek dla klientów (jego cena w ostatecznym rozrachunku zależy oczywiście od przyjętego formatu oraz od wielkości zamówienia – co do zasady, im większe jest zamówienie na kalendarze, tym pojedyncza sztuka wychodzi taniej). Zatem na pytanie, czy warto inwestować w takie kalendarze, odpowiedź jest jedna – oczywiście, że warto!