W jakim stopniu trening EMS jest lepszy od tradycyjnego?

W jakim stopniu trening EMS jest lepszy od tradycyjnego?

14 czerwca, 2015 Wyłączono przez Paweł

Aktywność fizyczna staje się coraz bardziej popularna. Jest to związane między innymi z tym, że pozwala na znaczne poprawienie funkcjonowania organizmu. Dodatkowo ćwiczenia pozwalają lepiej, profilaktycznie zadbać o zdrowie. W dłuższym okresie pozwala to ograniczyć występowanie poważnych schorzeń. Równocześnie codzienny trening to również sposób na poprawienie kondycji. W ten sposób można lepiej funkcjonować na co dzień. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że intensywny trening może również tworzyć pewne zagrożenia. Dotyczy to różnego rodzaju kontuzji. Ograniczeniem występowania mikro urazów są ćwiczenia z elektrostymulacją. Odpowiednio realizowany trening EMS jest w stanie zapewnić znaczne ograniczenie występowania mikroskopijnych urazów kości czy mięśni.

Gdzie można realizować trening EMS?

Do wykonywania ćwiczeń z elektrostymulacją niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Składa się on ze stroju, do którego mogą być podłączone elektrody. Z tego powodu trening EMS może być realizowany wyłącznie w odpowiednio przygotowanych miejscach. Postawić trzeba na odpowiednio przygotowaną siłownię, która dysponuje odpowiednim sprzętem oraz trenerami. Specjaliści mają zadanie przygotować analizę składu ciała, co następnie gwarantuje przygotowanie efektywnych zestawów ćwiczeń. Takie będą w stanie przynosić znacznie szybciej oczekiwane efekty.

Jakie efekty można uzyskać?

Do najważniejszych efektów, które można uzyskać, zalicza się przyśpieszenie budowania masy mięśniowej. Przy takim samym czasie realizowania ćwiczeń, który wykorzystałoby się dla realizowania ćwiczeń tradycyjnych, można uzyskać znacznie większy rozrost masy mięśniowej. Dodatkowo możliwe jest to do uzyskania przy mniejszym wysiłku. Podczas treningu są bowiem dodatkowo aktywowane mięśnie. Taka stymulacja sprawia, że będą one szybciej się rozwijały. Jednak ćwiczenia EMS mogą zapewnić szybsze spalanie tłuszczu. Ma to znaczenie dla osób, które podejmują treningi w celu pozbycia się nadmiernej wagi. Wówczas tempo zrzucania zbędnych kilogramów ma duże znaczenie.