Dopasowanie kocyków niemowlęcym

Dopasowanie kocyków niemowlęcym

27 listopada, 2020 Wyłączono przez Paweł

Przychodzi taki moment, że musisz wyposażyć sypialnię swojego dziecka. Jeżeli jest to maluch, to na pewno musisz się rozejrzeć za pościelą, a także praktycznymi kocykami. W jaki sposób jednak wybierać takie produkty, abyśmy mieli pewność, że będą praktyczne i wystarczą na długi okres eksploatacji? Na pewno musimy się skoncentrować na materiałach, z których zostały wykonane kocyki niemowlęce. Mogą być przecież bawełniane albo bambusowe. Przede wszystkim takie produkty muszą być miękkie i elastyczne, nawet jeżeli mają już za sobą wiele prań.

Dzieci lubią kocyki miękkie

Maluchy będą uwielbiały miękkie i przyjemne w dotyku produkty. To samo będzie dotyczyć kocyków. Najlepiej rozmawiając ze sprzedawcą albo przedstawicielem producenta takich produktów dowiedzieć się, jak bardzo są one elastyczne oraz czy posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości. Bezpieczeństwo szczególnie jest ważną kwestią, jeżeli chodzi o niemowlęta. Dobrze jest też sprawdzić opinie innych rodziców lub przeczytać kilka recenzji produktów, które wydają nam się najbardziej praktyczne. W ten sposób będziemy mogli zagęścić pole naszych poszukiwań, które niejednokrotnie będzie uzależnione również od budżetu domowego.

Właściwy rozmiar kocyka dla dziecka

Niemniej ważną kwestią będzie to, jaki rozmiar będą posiadały kocyki niemowlęce. W sklepach mamy Całe mnóstwo takich ofert, więc będziemy mogli ostatecznie wybrać większy albo mniejszy kocyk. Najlepiej kierować się tutaj swoim własnym doświadczeniem. Zwracajmy również uwagę na to, że dziecko rośnie. Jeżeli dysponujemy nieograniczonym budżetem, to możemy sobie co chwilę kupować nowy kocyk. Zwykle jednak każdy będzie decydować się na produkty najbardziej praktyczne. Wybieramy, więc optymalny rozmiar, który może wystarczyć na jeszcze dłuższy czas nawet wtedy, gdy dziecko podrośnie. Najbardziej uniwersalnym wyborem są kocyki, które mają rozmiar 75 × 100 cm. Nie ma większego znaczenia, czy to będzie kilka centymetrów więcej lub mniej. Taki kocyk z pewnością wystarczy na kilka kolejnych lat.