Czy zagłuszacze podsłuchów są skuteczne?

Czy zagłuszacze podsłuchów są skuteczne?

11 kwietnia, 2015 Wyłączono przez Paweł

W dobie, gdy akcesoria szpiegowskie są bardzo łatwo dostępne, nikt nie może mieć pewności, że nie jest inwigilowany. Dotyczy to osób prywatnych, a także osób publicznych oraz przedsiębiorców. Celów zakładania podsłuchów może być bardzo wiele, jednak nie zawsze jest to robione w sposób profesjonalny. Trzeba też pamiętać, że zakładanie podsłuchów nie jest legalne, gdy jest wykonywane przez osoby prywatne, jednak nie każdy respektuje przepisy prawa. W takiej sytuacji niekiedy trzeba samemu bronić się przed inwigilacją przy pomocy dedykowanego do tego sprzętu, jakim są zagłuszacze podsłuchów lub wykrywacze podsłuchów. Te drugie nie zawsze okażą się skuteczne, gdyż by wykryć podsłuch, trzeba włożyć to sporo pracy. O wiele bardziej wygodne w obsłudze są zagłuszacze. Pozostaje jednak pytanie, czy są one wystarczająco skuteczne, by mieć pewność, że zagłuszą podsłuchy.

Akcesoria szpiegowskie – jaka jest skuteczność zagłuszaczy?

Profesjonalne zagłuszacze podsłuchów są bardzo skuteczne. Schemat ich działania pozwala mieć pewność, że żadne dźwięki nie zostaną przechwycone przez profesjonalny sprzęt szpiegowski. Stosowane aktualnie mikrofony nie są w stanie poradzić sobie z sygnałem akustycznym generowanym przez zagłuszacze, a nawet specjaliści nie będą w stanie odzyskać z nagrać czystego dźwięku.

Czy da się obejść zagłuszacze sygnału?

Teoretycznie istnieją programy pozwalające na wyczyszczenie ścieżki dźwiękowej z szumów wygenerowanych przez zagłuszacze sygnału. Dobrze ustawiony i profesjonalny sprzęt tego typu jest jednak w stanie zniszczyć nagranie do tego stopnia, że żadna ze znanych dzisiaj technik nie będzie w stanie odzyskać dźwięku przynajmniej do takiego poziomu, by dało się z niego cokolwiek usłyszeć. By tak było trzeba jednak bazować na sprzęcie renomowanych firm i przede wszystkim obsługiwać go zgodnie z wytycznymi producenta. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, w której mikrofony będą jednak w stanie prawidłowo zebrać dźwięk z otoczenia.