W czym mogą pomóc prywatne domy opieki?

W czym mogą pomóc prywatne domy opieki?

24 czerwca, 2022 Wyłączono przez Paweł

Decyzja o oddaniu seniora do domu opieki nie należy do najprostszych i wymaga przemyślenia wielu opcji oraz dopasowania rodzinnego budżetu. Zwykła emerytura bardzo rzadko wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów obsługi starszej osoby, ale wszystko zależy też od wykupionego pakietu. W czym może realnie pomóc prywatny dom opieki i czy to wartościowe rozwiązanie dla seniorów, często znajdujących się jeszcze w sile wieku?

Co może zaproponować profesjonalny prywatny dom opieki?

Najczęściej prywatny dom opieki proponuje zakwaterowanie wraz z pełnym wyżywieniem dopasowanym do potrzeb dietetycznych, a to już ogromna wygoda. Niektórzy seniorzy decydują się na sprzedaż własnych nieruchomości w celu pokrycia kosztów długoterminowego pobytu, a w połączeniu z emeryturą to wystarczający potencjał. Prywatny dom opieki bierze odpowiedzialność za załatwianie wszystkich spraw urzędowych, za wsparcie w codziennych aktywnościach, za diagnostykę medyczną i to w bardzo szerokim zakresie. Większość domów opieki współpracuje z wieloma specjalistami wizytującymi regularnie mieszkańców. Dzięki temu historia choroby nie przechodzi od lekarza do lekarza, tylko znajduje się w jednym miejscu. To ułatwia wgląd do kluczowych danych, także dla rodziny. Seniorzy w prywatnym domu opieki nie tylko wypoczywają, ale spędzają czas na edukacji, czy dodatkowych aktywnościach, integracji, wychodzą do kościoła i prowadzą w pełni normalne życie.

Czy trzeba się od razu decydować na pobyt długoterminowy?

Prywatny dom opieki zapewnia elastyczność, jeżeli chodzi o zbieranie zapisów. Ośrodki opieki nad seniorami przyjmują gości przez cały rok, oprowadzają po całym kompleksie i umożliwiają rozpoznanie jakości. To działalności coraz bardziej transparentne, optymalnie regulowane. Opinie o najlepszych domach opieki rozchodzą się błyskawicznie. W pierwszej kolejności warto wypróbować pobyt krótkoterminowy, a jeżeli seniorowi się spodoba wystarczy przedłużyć współpracę. To jeden z bardziej optymalnych pomysłów na spędzenie godnej starości.