Lista obecności online – czy warto skorzystać z takiej opcji?

Lista obecności online – czy warto skorzystać z takiej opcji?

25 października, 2022 Wyłączono przez Paweł

Lista obecności online może dla niektórych z nas brzmieć stosunkowo śmiesznie. Niemniej jednak, jest to bardzo dobre rozwiązanie, na które stawia coraz więcej firm na całym świecie. Wszystko po to, aby móc w prosty sposób zautomatyzować to, co dla wielu może być bardzo istotne. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy przewagę przejmuje home Office z wielu powodów. Sprawdźcie sami!

Czy moja firma potrzebuje listy obecności online…

Jest to bardzo dobre pytanie, na które warto odpowiedzieć. Faktycznie, każda firma w tym aspekcie ma swoją politykę i nie ma wątpliwości co do tego, że małe firmy, które nie muszą być dokładnie kontrolowane, nie potrzebują tego rozwiązania. Często, mamy po prostu z naszymi pracownikami kontakt fizyczny przez co wiemy, o której pojawili się w naszym biurze i czy faktycznie są w nim do godziny pracy, która została ustalona. Jak więc widać, nie każda firma faktycznie potrzebuje takich systemów.

Jednak w dobie pandemii, wielu ludzi przeszło na tak zwany home Office, który mają do dziś. Czasem jest to opłacalne również z punktu widzenia pracodawcy, ponieważ pracownicy pracujący w domu, to po prostu oszczędność dla firm, które nie muszą angażować tak dużych przestrzeni biurowych, oraz nie muszą opłacać tak dużych rachunków za wszelkie media, które zużywane są przez pracowników. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, w których wszelkie zobowiązania rachunkowe rosną w zastraszającym tempie.

Wiedza na temat pracy takich pracowników jest więc na wagę złota. W tym pomagać ma właśnie lista obecności online, która łatwo sprawdzi, czy wszyscy pracownicy logowali się do swoich systemów w ustalonych godzinach pracy.

Elektroniczny system jest wygodniejszy

Warto zwrócić uwagę także na wygodę tego typu rozwiązania. Pracownik jedyne co musi, to zalogować się do systemu, aby potwierdzić swoją obecność w pracy. Co więcej, jeśli tylko widzimy taką konieczność w naszej firmie, pracownik będzie mógł wylogować się w odpowiednim czasie, przez co nie tylko potwierdzi swoją obecność po zakończeniu swojej pracy, lecz również potwierdzi ilość przepracowanych godzin. W niektórych wypadkach ma to ogromne znaczenie, ponieważ dla niektórych firm każda wykonana godzina pracy jest na wagę złota.

Czy więc faktycznie inwestować w listę obecności online?

Jeśli pod względem finansowym nie stoi nic na przeszkodzie, aby lista obecności online zagościła w naszej firmie, warto sięgać po takie rozwiązanie. Pozwoli nam ono bowiem w skuteczny sposób kontrolować godziny pracy naszych pracowników.