Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualna sytuacja na GPW
#1
Witam wszystkich, 

Panie Januszu nbardzo proszę o opinię o obecnej sytuacji na naszej giełdzie. Czy obecnie mamy już hossę?
W USA surowce są na wzrostach.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Witam!
Pozwolę sobie odpowiedzieć.
Sądząc po aktywności na forach - to jeszcze nie hossa :-)
A poważniej - u nas już akcje dały zarobić, WIG 20 trochę myli obraz bowiem są tam specyficzne spółki. Dopóki w USA nie będzie spadków, to myślę, że u nas będą dalsze wzrosty.
Odpowiedz
#3
Witam po pewnej nieobecności na forum. A jeśli chodzi o meritum "czy mamy hossę ?" - moim zdaniem to jest hossa, ale taka bardzo niemrawa. Długoterminowy trend większości indeksów jest wzrostowy. WIG20 porusza się w trendzie bocznym. Ja na razie nie widzę na naszym rynku oznak euforii, więc pewnie spokojne wzrosty będą nadal trwały...

Podstawowe wskaźniki C/WK i C/Z na większości spółek nie osiągnęły "kosmicznych" wartości, więc rynek nie jest przewartościowany i jest pole do dalszych spokojnych wzrostów.

Jak Printer napisał, aktywność drobnych inwestorów nie jest bardzo duża - być może część z tzw spekulantów przeniosła się na rynek kryptowalut. Tam jest istne szaleństwo. Podobno ludzie z krajów Dalekiego Wschodu biorą kredyty i inwestują w Bitcoina itp. Niedawno mieli uruchomić możliwość zajęcia krótkich pozycji na Bitcoinie. Te fakty skłaniają do wniosku, ze bliski tam jest nagły krach. A o tym kiedy on nastąpi zdecydują wielcy i przepływy pieniężne.
Odpowiedz
#4
No, faktycznie, na bitcoinie szaleństwo, niczym hossa tulipanowa... Ciekawe, co z tego wyniknie...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości